Методика масажу при бронхіті у дітей

Зима – непростий час для дітей та їх батьків. Дитина переохлаждается і, як наслідок, захворює. Сьогодні ми поговоримо про те, як полегшити кашель дитині і стимулювати відходження мокротиння за допомогою масажу. Бронхіт найчастіше є ускладненням на тлі ГРВІ, застуди, переохлождения, грипу. Провацирующими факторами для розвитку бронхіту є різкі перепади температури.

Методика масажу при бронхіті у дітей полягає в масуванні грудної клітки і спини дитини. Масаж роблять кожен день протягом 5-ти днів. Зазвичай перед сном, вдень і ввечері. При високій температурі масаж робити не можна.

Техніка масажу при бронхіті.

1. Перед масажем дайте дитині засіб від кашлю.

Cd0gt19UhK-EUU3-stTjr2xsxnuO-bjm

2. Покладіть дитину на ліжко,підкладіть під живіт подушку або скручений у вигляді валика рушник, щоб голова була нижче рівня спинки.Можна також покласти дитину до себе на коліна.

n4kN6TSTk4mcQ16yF2zv9uhGlQiCJZdF

3. Розігрійте своїми долонями погладжуючими рухами спину дитині.

7mRGTJguH4lur_n2B6T7tpf0-U26JkRm

4. Коли спина розігріта, долонею начиніть простукувати дитини по спинці. Масажні рухи повинні бути спрямовані від бока до хребта. Робимо простукування по черзі то з одного боку, то з іншого протягом 5 хвилин.

wV2gKvb1wd-fJm6h9VgMV3ysmojhIjx2

5. Далі масажуючи спину дитині за напрямком від попереку до шиї і назад.

lsQr6N6H1GZZbkMjxEu2IiZZVFz2MJsd

6. Робимо вправа «хвиля». Починайте виконувати вправу від попереку. Візьміть великим і вказівним пальцем обох рук трохи шкіри на спинці дитини, і, перебираючи пальчиками, наближайте «хвилю» до плечей.

jfaW-rL6qdm4NhJ1nsjkJpay96deUbIe

7. Масажуйте спину протягом 10-15 хвилин, міняючи техніки.

4y_XNQNPO_W9--5gyyOBWf1poNzbqeIS

8. Після завершення масажу тепло укрийте хворого пледом або ковдрою. Посадіть дитину і постарайтеся допомогти йому відкашлятися.

Ось і всі методики масажу при бронхіті. Як бачите, нічого складного в цьому немає. Удачі вам і будьте здорові.

  • Игорь

    интересно