Макарони — їсти чи не їсти?

Паста (або макарони) – це той тип їжі, від якого на думку багатьох дієтологів слід триматися подалі. Логіка така, що якщо це вуглеводи, то я швидко наберу вагу. Але чи правда це? І повинна бути паста основою в нашому раціоні (як прийнято в багатьох країнах) чи слід виключити вуглеводи їжі, як радять сучасні дієтологи.

Що означає глікемічний індекс(ГІ)? Звучить надзвичайно заплутано і науково, але на ділі, глікемічний означає лише глюкозу, тобто цукор в крові. Він є основним видом палива, проходять по наших венах, живить мозок і інші тканини тіла. Отже, величина глікемічного індексу від 0 до 100: чиста глюкоза дорівнює 100. Їжа з показниками більше 70 оцінюється як продукт з високим ГІ, а менше 55 – з низьким. Враховуйте це при виборі продуктів у магазині.

Їжа з високим глікемічним індексом сильніше оброблена, наприклад, хліб або здоба. Але натуральні продукти теж бувають з високим показником — відмінний приклад – картопля.

Необроблені зерна, більша частина овочів і фруктів володіють низьким ГІ.

В ході численних досліджень з’ясовано, якщо у вашому раціоні переважає їжа з високим глікемічним індексом, то почуття голоду приходить швидше, і в наступний прийом їжі ви з’їсте більше.

Дослідним шляхом визначено, що якщо ви хочете схуднути, то краще вживати високоуглеводние продукти з низьким глікемічним індексом – це дієта, найкраща в тому числі і для серця, допомагає знизити поганий холестерин крові. І на такій дієті сидіти дуже просто – ви ніколи не відчуєте себе голодною.

Які ж це продукти?

Вівсяні пластівці і висівки, цільнозерновий хліб, коричневий рис, свіжі фрукти і овочі, а також паста. Адже паста (або макарони) володіє низьким глікемічним індексом, хоча вони виготовлені з білого борошна. Але борошно має бути з пшениці твердих сортів. І так як вона містить клітковину, з’їдені макаронні вироби довше засвоюються і на більш тривалий час дають відчуття насичення.

Дуже важливо під час приготування макарони трохи не доварити, вони повинні бути як кажуть італійці — аль-денте — злегка твердуватими. Вони будуть повільніше перетравлюватися в шлунку, отже швидкість підвищення глюкози в крові знижується. Тобто, не можна їх переварювати, адже тоді глікемічний індекс цих виробів підвищується. І звичайно, потрібно стежити за розміром порції – вона не повинна бути великою.