Лікування ожиріння

Лікування ожиріння

Все більше людей у всьому світі страждають від проблем зі здоров’ям, пов’язаних із зайвою вагою. Найчастіше з такими захворюваннями самостійно справитися неможливо, і лікарі рекомендують починати лікування ожиріння, як можна раніше.

Здавалося б, немає нічого складного в тому, як саме потрібно вирішувати цю проблему – менше їсти, віддаючи перевагу продуктам з не надто високою калорійністю, більше рухатися. Якщо все так просто, чому ж такій кількості хворих на ожиріння таким способом позбавитися від зайвої ваги не виходить?

Причини і наслідки ожиріння

Вважається, що зайва вага накопичується з-за того, що в організм надходить більше калорій, ніж витрачається під час життєдіяльності людини. Отже, звичайним зниженням калорійності і об’єму їжі можна домогтися того, що жири перестануть відкладатися про запас, а збільшення рухової активності призведе до їх витраті, а значить, людина почне худнути.

На цьому і побудована вся система лікування людей з надмірною вагою, але, на жаль, їх не стає менше. Ці елементарні правила, хоча і здаються легко здійсненними, але їх дотримуватися виявляється складніше всього. Зазвичай дотримання дієти протягом якогось часу дійсно веде до зниження ваги, але з переходом на звичне харчування він повертається знову, та ще й у більшій кількості.

Якщо не змінити всю систему харчування, яка стала причиною ожиріння, скинути вагу, а особливо – втримати його буде неможливо. І це в тому випадку, якщо у людини немає інших захворювань: ендокринних, гормональних, психічних, а також пов’язаних з прийомом деяких медикаментів. У цих випадках просте зниження калорійності раціону не допоможе вирішенню проблеми.

Ніхто не сумнівається, що лікувати ожиріння необхідно, так як воно викликає цілий ряд негативних наслідків для організму: підвищується тиск, навантаження на серце збільшується, що провокує його захворювання. З-за порушень кровообігу у огрядних людей виникає варикозне розширення вен, у кілька разів збільшується ймовірність тромбозу.

Збільшена навантаження на хребет призводить до руйнування міжхребцевих дисків і розвитку радикуліту, а деформація суглобів та хрящів під вагою тіла викликає артрит і хворобливі відчуття. У людей із зайвою вагою діабет виникає в кілька разів частіше, ніж у тих, хто не має цих проблем. Втім, всі органи і системи мають порушення своїх функцій, що і є причиною скорочення життя у людей з ожирінням.

Отже, лікування ожиріння не може зводитися до дотримання дієти і збільшення рухової активності, хоча це є неодмінною умовою успішного одужання. Сучасна медицина пропонує декілька способів лікування цього захворювання, які можуть проводитися тільки під наглядом лікаря.

Методи лікування ожиріння

Вважається, що для позбавлення від зайвої ваги, насамперед, необхідно вольове зусилля, спрямоване на обмеження обсягу надходить в організм їжі, і її калорійності. Звичайно, у меню потрібно включати корисні продукти, що містять всі необхідні організму вітаміни і мінерали. Рухатися також необхідно, починаючи з ходьби та вправ, доступних для виконання.

Але не потрібно думати, що виконання цих умов достатньо, щоб самостійно почати процес зниження маси тіла. Особливо, це стосується пацієнтів з ожирінням другий і далі ступенів, лікування яких повинно проводитися тільки під наглядом лікаря.

Щоб дотримуватися дієти і не впасти у депресію, необхідно поміняти внутрішні психологічні установки, за яких повні люди мають харчову залежність. Саме в момент поглинання їжі вони відчувають радість, душевний комфорт, почуття захищеності, що і є причиною переїдання. Отже, треба навчитися радіти життю і отримувати задоволення не тільки під час їжі.

Хтось думає, що простіше покластися на препарати, які широко рекламуються, як знижують апетит або поглинають жир. Дійсно, при прийомі деяких медикаментів спостерігається зменшення апетиту, що веде до зниження ваги. Інші препарати, які впливають на процес виведення з організму жирів, знижує калорійність раціону, за рахунок того, що ці жири не всмоктуються у шлунку та кишечнику. Отже, відбувається поступове зниження ваги.

Ні в якому разі не приймайте ці препарати без рекомендації лікаря, так як вони мають цілий ряд протипоказань. До того ж, їх не можна приймати тривалий час, а лікування надмірної ваги – процес тривалий, що не допускає поспіху. Проблема ожиріння вирішується комплексно, починаючи з діагностики захворювання. Як правило, такий підхід може бути забезпечений тільки в медичних установах, так як він включає в себе складання певних аналізів, огляди і консультації лікарів: терапевта, ендокринолога, психолога, дієтолога, кардіолога, гінеколога або уролога. Обов’язкова зустріч з фітнес-інструктором, який визначить ступінь фізичних можливостей пацієнта з метою правильного підбору лікувального навантаження.

Крім навчання пацієнта самоконтролю за всієї їжею, що потрапляє в організм, лікарі допомагають йому відновити порушений обмін речовин, що дозволяє в подальшому харчуватися правильно, не обмежуючи себе у всьому. Проводиться лікування виявлених захворювань, що йдуть рука об руку з ожирінням: серцево-судинних, діабету, порушень в роботі опорно-рухового апарату та органів травлення.

Програма передбачає відновлення імунітету та психокорекцію, використання фітотерапії в лікуванні надмірної ваги. При необхідності, проводяться косметологічні та хірургічні маніпуляції, які допомагають знизити вагу і знайти стрункість.