Козяче молоко: користь і шкода

Козине молоко: користь і шкода

Алергія на білок коров’ячого молока, що виявляється в наші дні все більшого числа людей, тягне за собою підвищений попит на молочні продукти, що не містять даного компонента.

Предметом численних дискусій і досліджень дієтологів останнім часом стало козяче молоко: користь і шкода даного продукту, а також раціональність використання його компонентів при створенні дитячого харчування, – усі ці питання викликають жвавий інтерес як у науковців, так і у пересічних громадян.

Корисні властивості свіжого козячого молока вже давно не викликають ні в кого сумнівів. І дійсно, легкозасвоювані білки і жири, що містяться в цьому продукті, ось вже протягом багатьох сотень років дозволяють з успіхом замінювати їм грудне молоко, життєво необхідне для вигодовування немовлят. Люди ж, у дитинстві регулярно вживали в їжу продукти з молока кіз, нерідко відрізняються особливо міцним здоров’ям, завдяки якому стають довгожителями.

Користь козячого молока

На відміну від молока, одержуваного від інших видів худоби, козяче молоко, завдяки його унікальному складу, можна сміливо пити в сирому вигляді. Обумовлена така незвичайна особливість даного продукту його стійкістю до більшості видів бактерій, що викликають хвороби у корів і коней. При цьому користь козячого молока практично не зменшується після його кип’ятіння, а продукти харчування, приготовані з його використанням, мають не тільки чудовим смаком, але і цілим набором корисних властивостей.

Крім особливо м’яких за своїм складом і прекрасно засвоюються людським організмом жирів, козяче молоко містить багато мінеральних речовин, які забезпечують його свіжість протягом тривалого часу. Вітаміни групи B, що удосталь містяться в цьому продукті, сприяють процесу кровотворення і допомагають зміцнювати стінки судин. Крім того, таке молоко може стати справжнім чудодійним еліксиром для дівчат, що мріють про міцних красивих нігтях і сяють здоров’ям густих волоссі. Подібні зміни в організмі забезпечує високий рівень вмісту в даному молочному продукті легко засвоюваного кальцію.

Сильним природним є імуностимулятором сиалиновая кислота, яка і дарує міцне здоров’я всім охочим козячого молока. Крім загальнозміцнюючих та імуностимулюючих властивостей, молоко кіз має здатність стабілізувати кислотність шлунка, яка забезпечується наявністю в ньому великої кількості тваринних білків і фосфатів.

Таким чином, якщо ви хочете зробити собі безцінний подарунок у вигляді міцного здоров’я, пийте козяче молоко: користь і шкода даного продукту активно вивчаються людьми донині, але на даний момент цілком ясно, що його корисні властивості значно перевищують кількість можливих побічних ефектів.

Корисні косметичні властивості козячого молока

Недавні дослідження в області косметології показали, що козяче молоко здатне допомогти відновити колагенові волокна шкіри. Будучи свого роду підтримує матеріалом, колаген забезпечує пружність і молодість шкіри, а його брак може викликати появу зморшок, що свідчать про старіння. За рахунок наявності в козячому молоці колагенових волокон, здатних відновлювати структуру шкіри в зрілому віці, його часто використовують при виробництві різних омолоджуючих кремів і інших косметичних засобів. Найбільш вдалим для створення косметики на основі молока кіз є його поєднання з такими рослинними компонентами, як огірок, ромашка, розмарин і зелений чай.

Для приготування лосьйонів козяче молоко змішують з рослинними оліями (оливкова, лляна і т.д.) або із звичайним гліцерином. Вершки ж, зняті з такого молока, здатні допомогти в омолодженні шкіри навколо очей.

Крім засобів для догляду за шкірою, козяче молоко застосовується в якості компонента для виробництва поживних шампунів і ополіскувачів, оздоровлюючих структуру волосся чудово живлять шкіру голови.

Може нашкодити козяче молоко

Будь-який лікар-дієтолог скаже вам про те, що вживання будь-якого, навіть самого корисного продукту харчування, має бути помірним. Це золоте правило стосується і козячого молока. Незважаючи на величезну кількість корисних для організму властивостей, якими володіє даний продукт тваринництва, в деяких випадках він може і нашкодити вашому здоров’ю.

По-перше, підвищений вміст жирів у молоці кіз може призвести до досить серйозних розладів травної системи, аж до запалення шлунка. Крім того, схильні до повноти люди ризикують ще більше “раздобреть”, регулярно вживаючи даний продукт.

По-друге, в деяких випадках навіть невелика кількість козячого молока, вжите в їжу, може викликати алергічну реакцію на що міститься в ньому лактозу. Такий вид алергії вважається досить рідкісним явищем, але забувати про можливість її появи, вирішивши спробувати молоко кози, все ж не варто.

Говорячи про шкоду вживання в їжу козячого молока, не можна не згадати і раціон харчування дітей грудного віку. Справа в тому, що через малу кількість заліза і фолієвої кислоти, що містяться в такому молоці, повний переклад дитини у віці до року на даний продукт в якості основного харчування вкрай небажаний.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, слід зауважити, що козяче молоко, звичайно, не є панацеєю від будь-яких хвороб, але його помірне вживання в якості продукту харчування здатне принести виняткову користь організму. Так, випиваючи всього один стакан цього “еліксиру здоров’я” у день ви не тільки відмінно зміцните свій імунітет, але й забезпечите собі квітучий зовнішній вигляд і бадьоре самопочуття в будь-який час року.