Користь морепродуктів / Правильне харчування

Користь морепродуктів

Людина використовує в їжу масу продуктів харчування, але безперечна користь морепродуктів в тому, що вони не тільки смачні, але й забезпечують великою кількістю потрібних поживних речовин і мікроелементів. Ну і не слід забувати про практично невичерпні запаси морських продуктів у водах світового океану. Втім, швидко зростаюче населення планети може істотно зменшити ці запаси за короткий проміжок часу.

Що ж відноситься до морепродуктів

Будь-які органічні істоти, придатні в їжу, яких людина може знайти в океані, є морепродуктів. Звичайно ж, потрібно виключити з цього списку морських хребетних тварин – від риб до китів. Найбільш широко людина використовує ламинарий, устриць, які перебувають у двостулкових мушлях, мідій, креветок, крабів, кальмарів, омарів і восьминогів.

Які корисні речовини містять морепродукти

 1. Білок
  Людині завжди потрібні в їжі білки і, головне, що містяться в білках амінокислоти. Це будівельний матеріал для організму в будь-якому віці і при будь-яких станах. Крім цього, білки в морепродуктах практично не мають сполучнотканинних елементів і мають мало жиру, що забезпечує майже стовідсоткову засвоюваність амінокислот з продуктів моря.
 2. Йод
  Один з тих мікроелементів, які потрібні обов’язково для нормального функціонування ендокринної системи людського організму. Зокрема, мова йде про щитовидній залозі. Йоду в морепродуктах досить багато, і, головне, він перебуває у зв’язку з білком, що створює прекрасні умови для швидкого і повноцінного засвоєння організмом людини. Дуже актуально використовувати в їжу морські продукти в тих віддалених від моря регіонах, де існує брак йоду в ґрунті, з-за чого виникають хвороби щитовидної залози.
 3. Мікроелементи
  Безліч інших мікроелементів, які містяться в морепродуктах, зможуть забезпечити раціон людини і, відповідно, здоров’я і зовнішню красу. І тут в першу чергу потрібно говорити про магнії, фосфору, селену, цинку, заліза і міді. Вони забезпечують якість обмінних процесів в організмі, створюючи умови для підтримки в ідеальному стані шкірних покривів і дериватів шкіри (волосся, нігті). Крім цього, кальцій і фосфор забезпечують кісткову систему, магній необхідний для м’язового скорочення, а залізо життєво необхідно для кровотворної системи. Цинк створює умови для нормального функціонування імунної системи у людини, а селен захищає людину від онкологічних хвороб.
 4. Вітаміни
  Безперечна користь морепродуктів у великій кількості вітамінів. Практично весь спектр біологічно активних речовин можна виявити в морській капусті та інших продуктах моря. Зокрема, вітаміни D, A, E, групи B здатні забезпечити людини необхідною кількістю цих обов’язкових в їжі речовин при регулярному вживанні морепродуктів.
 5. Жирні кислоти
  Ненасичені жирні кислоти дуже потрібні людині для нормальної роботи організму. Зокрема, вони необхідні для нервової, імунної і судинної системи людини. Особливо вони актуальні для профілактики ішемічної хвороби серця та при наявності у людини схильності до атеросклерозу. Морепродукти є одними з тих незамінних поживних речовин, які дадуть людині потрібну кількість ненасичених жирних кислот при вживанні невеликої кількості продуктів.

Кому обов’язково потрібні морепродукти

 1. Вагітні жінки
  Жінки, що виношують дитину, мають потребу у великій кількості поживних речовин і біологічно активних елементах. Зростаючий плід споживає для росту і розвитку все, що зможе знайти в організмі мами. Якщо мама неправильно харчується і в неї мало запасів в організмі, то плід недоотримає потрібні речовини і буде відставати в розвитку. Зокрема, якщо говорити про морепродуктах, то для плода йод потрібен для повноцінного розвитку мозкових структур, кальцій для створення гарної кісткової системи, білок для будівництва тіла, вітаміни групи B для профілактики вад розвитку. Для вагітної жінки необхідно їсти будь-які продукти моря хоча б 2-3 рази в тиждень.
 2. Діти
  Зростаючий дитячий організм постійно потребує великої кількості корисних речовин. Як легко засвоюваних білків, так і в необхідній кількості вітамінів і мікроелементів. Звичайно ж, можна як у старі часи давати дитині ложку риб’ячого жиру в день, але значно краще і смачніше готувати і годувати морепродуктів, хоча б два рази в тиждень.
 3. Хворі люди
  Дієтичне харчування при різних захворюваннях, як правило, включає в себе різні морепродукти. І це правильно, особливо при хворобах шлунково-кишкового тракту, коли важко переробляти сложноперевариваемую їжу. Обов’язкові продукти моря при хворобах серця і судин, зокрема, при атеросклерозі, ризик тромботичних процесів і при порушенні кровопостачання серця. Відмінно допомагає дієта, містить морепродукти, при хворобах щитовидної залози, при схильності до остеопорозу і хворобах кісток та суглобів.
 4. Спортсмени
  Люди, які відчувають серйозні фізичні навантаження, що потребують в достатній кількості білка і мікроелементів. Швидше й простіше отримати їх з морепродуктів. Це стосується не тільки спортсменам, але й особам, які займаються важкою фізичною працею або працюють в екстремальних умовах зовнішнього середовища.

Світовий океан великий і повний величезною кількістю їжі для людини. Морепродукти дають людині дуже багато корисного і необхідного. Можна і потрібно користуватися цим, але розумно, пам’ятаючи, що бездумне і марнотратне споживання може погубити морських жителів.