Форми стрижок для жінок

Що таке форма стрижки? Якщо говорити геометричними термінами, то це тривимірний об’єм, який буде займати ваша зачіска в навколишньому просторі. Її можна порівняти зі знайомими зі шкільної лави фігурами, такими як циліндр, куля, конус та іншими.

Всі майстри з салонів краси знає 4 форми стрижок, на основі чого підбирають образ, враховуючи риси обличчя. Головне завдання добре підібраною стрижки – підкреслити наявні достоїнства, а недоліки вміло приховати.

Модні моделі стрижок: каталог, назви, фото

Які існують форми стрижок?

 • рівномірна форма, силует якої повністю повторює форму голови – він гладкий, не створює ні багатошаровості, ні густоти, ні об’єму;
 • прогресивна форма, при якій від внутрішньої до зовнішньої частини довжина змінюється – такий силует зачіски витягнуть і візуально не «загущает» волосся;
 • градуйована форма, в якій теж є наявність різниці у довжині волосся, але всі довжини накладаються, так, що видно кінчики волосся – виходить такий трикутний силует, верхня частина якого гладка, а нижня – досить текстурна;
 • комбінована форма, при якій в одній зачісці поєднуються дві і більше структури.

Але для вибору стрижки не обов’язково відвідувати іменитого перукаря – це можна зробити і вдома, головне – оцінити власну форму обличчя, зіставити до неї зацікавила вас зачіску, а також врахувати тип волосся, їх довжину і текстуру.

Як надати стрижці форму?

Ну, а при виконанні полюбилася вам стрижки майстер буде використовувати наступні операції:

 1. Зведення нанівець прядок. Це не що інше, як зміна довжини волосся, плавне, від довгих в центрі до коротких з боків.
 2. Тушування – це те ж зведення, але більш ретельне.
 3. Філіровка створює перехід від довгого до короткого волосся. Її роблять і по всій голові, і на конкретних ділянках.
 4. Окантовка «відображає» різку лінію, що обмежує край волосся або по всій окружності, або на окремій ділянці.
 5. Форми стрижок на пальцях – це просте укорочення прядок над пальцями.
 6. Градуювання – це втілення ступінчастою стрижки. Виконується градуювання тупим зрізом, а всі прядки стрижуться під одним кутом.
 7. Димчастий перехід – ця операція вважається по-справжньому майстерні. У цьому випадку робиться стрімка тушування, яка починається від шиї і йде до потилиці.
 8. Майданчик – атрибут таких стрижок, як каре або боб. В цілому, це вистрижені у формі щітки волосся на тімені.
 9. Шліфування – це фінальна стадія будь-якої стрижки, під час якої видаляються невдало стирчать волоски, подправляется довжина і так далі.

Перейти в розділ: Каталог модних жіночих стрижок: назва, опис, фото.