Фісташки: користь і шкода / Правильне харчування

Фісташки: користь і шкода

Горіхами щастя і довголіття, що збираються з легендарного дерева життя, іменують плоди фісташкового дерева в країнах Сходу. Малоймовірно, що у кого-небудь з наших сучасників викличуть священний трепет стоять на столі фісташки: користь і шкода даного продукту, про яких ми так мало знаємо, не заважають кожному з нас сприймати ці смачні горіхи як звичний вид закуски. Так які ж дивовижні властивості і казкові надання змусили представників найдавніших цивілізацій так почитати фісташки? І яка їх користь, а також можливу шкоду для здоров’я сучасної людини?

Склад плодів фісташкового дерева

Для того щоб оцінити корисність цих улюблених багатьма горіхів досить побіжно поглянути на перелік містяться в них вітамінів і різноманітних мікроелементів. Так, пригорща фісташок містить:

– близько 20 грамів є джерелом амінокислот білка;

– приблизно 50 грамів рослинних жирів, що представляють собою цінний для організму джерело жирних кислот (олеїнова, лінолева, ліноленова і т. д.);

– близько 25 грамів вуглеводів;

– цілий набір вітамінів групи A, B, E;

– крохмаль і гліцериди;

– найцінніші по своїй корисності мікроелементи: залізо, магній, фосфор, калій, марганець і мідь.

Враховуючи такий багатий склад фісташок, а також їх досить високу калорійність, необхідно сказати про те, що вживання цих горіхів варто обмежити схильним до повноти людям. А для того щоб насолода смаком цього ласощі не спричинило за собою серйозних наслідків для здоров’я, не слід з’їдати більше 40 грамів фісташок в день. Перевищуючи це рекомендоване лікарями-дієтологами кількість, ви ризикуєте стати жертвою алергічних реакцій і навіть харчового отруєння.

Фісташки – цінний продукт харчування

Цінність цього виду горіхів полягає в їх корисних властивостей, здатних стабілізувати роботу багатьох систем органів і покращувати загальний стан організму. Сприяючи розщепленню бляшок холестерину і поліпшенню кровотоку в судинах, ці горіхи життя забезпечують стабільну роботу серцево-судинної системи. Варто відзначити, що якість роботи статевої функції безпосередньо залежить від кровотоку і загального складу крові. Саме з цієї причини фісташки з давніх часів вважалися сильним і дієвим афродизіаком.

Людям, що мріють обзавестися гострим зором, також буде корисно включити в свій раціон фісташки. Багаті лютеїном, ці плоди не тільки знижують стомлюваність, а й покращують роботу органів зору.

Цілителі Стародавнього Сходу шанували як еліксир вічної молодості саме фісташки: користь і шкода цих горіхів, незважаючи на що залишається в ті часи загадкою їх хімічний склад, не викликали у жителів Китаю та Індії ніяких сумнівів. Ці корисні горіхи повсюдно застосовувалися, і донині застосовуються в народній східній медицині. Секрет вічного життя” таїть в собі токоферол, відомий також як вітамін E, який дозволяє боротися з вільними радикалами, що викликають процеси старіння. Завдяки високому вмісту цього вітаміну в плодах фісташкового дерева, їх по праву називають “горіхами молодості”.

Як і будь-які інші горіхи, фісташки є продуктом, багатим на клітковину, здатної чинити негативний вплив на роботу травної системи. Сприяючи активному виведенню шкідливих шлаків і токсинів з організму, ці горіхи здатні подарувати воістину богатирське здоров’я кожному шанувальнику.

Багато сучасні лікарі рекомендують вживання в їжу фісташок людям, які страждають від різних захворювань печінки, в тому числі, і від такого неприємного симптому, як печінкові коліки.

Дивним може здатися той факт, що звичайні фісташки здатні подарувати вільне дихання людям, які хворіють на туберкульоз. Корисні ці дивовижні плоди і при різного роду серцевих аритміях, безсонні і перевтомі.

Корисні косметичні властивості фісташок

Крім вживання в якості делікатесного продукту харчування, фісташки знайшли широке застосування і в косметичній промисловості. Добувається з цих горіхів масло сучасні виробники омолоджувальної косметики повсюдно додають у свою продукцію. Різні поживні і ліфтинг-маски, а також креми, до складу яких входить “горіх молодості” користуються в наші дні приголомшуючою популярністю у представниць прекрасної статі.

Обережно: фісташки!

Якщо в процесі збору та обробки фісташок була порушена технологія, то в них цілком може міститися афлатоксин. Ця речовина являє собою сильнодіючий канцероген, що має хімічну природу і здатний завдати серйозної шкоди любителю пригоститися ласими плоди фісташкового дерева. І навіть якщо ви придбали фісташки у перевіреного продавця і повністю впевнені в їх якості, тобто ці горіхи слід з обережністю. Такі обмеження пов’язані, насамперед, з можливістю виникнення харчових алергічних реакцій і розладів шлунка, які можуть бути викликані індивідуальною непереносимістю даного продукту рослинного походження.

На завершення розповіді про плоди древа життя, необхідно сказати про те, що фісташки, вживаються в розумних кількостях, є незамінним джерелом життєвої енергії, здоров’я і чудового настрою.