Для чого потрібен праймер для гель-лаку і як ним користуватися

Багато представниць прекрасної статі ретельно контролюють стан своїх нігтів, регулярно відвідуючи салони, роблячи модні манікюри, надаючи своїм нігтям самі модні і стильні дизайни.

Давайте поговоримо про те, для чого потрібен праймер для гель-лаку і яку користь несе його застосування в процесі створення манікюру. Праймер — це особливий склад, який застосовується у процесі виконання декоративного покриття нігтів шелаком. Він відповідає за підготовку нігтьової пластини до покриття, продовжує термін служби гель-лаку і не дає нігтям розшаровуватися в процесі носіння.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Практика показує, що нехтувати таким засобом не варто, тільки тоді штучний ніготь буде триматися довго.

Різновиди сучасних праймерів:

 • Кислотний. Принцип його роботи полягає в наступному: склад сприяє відкриттю лусочок нігтя і підсушує його. Такий засіб рекомендується застосовувати тільки для здорових або схильних до жирності нігтів. Для сухих він не підійде, а тільки посилить ламкість нігтьової пластини сухого типу.
 • Безкислотний праймер має в своєму складі метакрилат і призначається для підготовки нігтя до подальшого нанесення звичайного лаку, шелаку, а також іншого роду штучних покриттів. Більше підходить такий засіб для схильних до сухості нігтів. Принцип його роботи схожий з принципом роботи двостороннього скотчу. Іншими словами, він немов скріплює нігтьову пластину і декоративне покриття, не даючи їм расслоиться під впливом негативних факторів навколишнього середовища.
 • Преп або бонд використовується перед застосуванням інших видів праймерів. Справа в тому, що при створенні манікюру гель-лаком одного препа мало, доведеться в будь-якому випадку вдатися ще й кислотного або бескислотному праймеру. Преп знежирює нігтьову пластину і дегидридирует її, не надаючи серйозного впливу на шари пластини. Нігтьова пластина не висушується і не тріскається з часом.

У складі кислотних праймерів присутній до 96% метакрилової кислоти, яка визнана досить небезпечним для людського здоров’я. А основою для створення бескислотных складів є етиловий спирт оцтової кислоти.

Іншими словами, безкислотні праймери є досить агресивним розчинником, хоча запах він має досить приємний завдяки додаванню ефірних масел.

ВАЖЛИВО

Викл-праймер не містить барвників, ароматизаторів, барвників, тому не провокує розвиток алергічних реакцій ні майстра, ні у його клієнток.

Прояснивши, для чого ж потрібен праймер для гель-лаку, варто приділити увагу способу його нанесення.

Технологія роботи з праймером для гель-лаку передбачає виконання наступних дій в строго описаної послідовності:

 1. Перед тим, як застосовувати праймер на нігтьовій пластині, дівчині потрібно ретельно вимити руки, витерти їх серветкою або полотенчиком насухо, обробити антисептичним засобом на основі триклозану.
 2. Далі, потрібно надати нігтям бажану форму, використовуючи для цього пилочку для натуральних нігтів, а саму поверхню нігтьової пластини акуратно запив бафом. Тепер важливо стежити за тим, щоб до нігтям не торкалася ніяких предметів, не можна брати в руки пульт, телефон і т. п. Також важливо, щоб дівчина не почесалась ними і не помацала ніготь пальчиками, інакше це зведе весь підготовчий етап до нуля.
 3. На наступному етапі потрібно скористатися знежирювачем, а якщо його немає, то звичайним спиртом. Ніготь протирають цим речовиною, щоб зняти з нього липкий шар.
 4. Тепер черга дійшла до праймера. Їм ретельно промазываю нігтьову пластину, і дають складу висохнути. Від виду праймера залежить часовий проміжок, який необхідний для висихання складу.

Одним з популярних виробників подібних засобів для нігтів є бренд Mashura.

Безкислотний складу цієї марки надає мінімальний вплив на нігтьову пластину, не пересушує її і підвищує рівень зчеплення натурального нігтя і декоративного покриття.

Також високою якістю володіє безкислотний складу RuNail Non-acid Primer, в його складі присутній гель. Завдяки його застосуванню, нігті отримують додаткову міцність, що особливо важливо у випадку слабкого та чутливих нігтьових пластин. Якщо говорити про бондах, то багато майстри радять скористатися Entity One Nu Bond.

Такий засіб усуває забруднення і підвищує зчеплення натуральної нігтьової пластини з декоративним покриттям. Навіть у разі дуже тонких і ламких нігтів Entity One Nu Bond буде дуже ефективний, до того ж сохне засіб всього 2 секунди. Не менш хорошим називають і Jessica Geleration Prep, який може видалити навіть найдрібніші частинки жиру з поверхні нігтя, сохне складу 40 секунд. З кислотних коштів виділяють ruNail УФ-праймер, який усуває відшарування і пошкодження натуральної нігтьової пластини.

Він витрачається дуже економно, але при попаданні на шкіру може залишити опік. Також популярний серед досвідчених майстрів і кислотний склад IBD Stick Primer. Вид праймера, який потрібен для гель-лаку, варто підбирати, виходячи з рівня жирності нігтьової пластини. Кислотні склади сушать ніготь, тому їх краще набуває для схильного до жирності нігтьових пластин. Однак зазначимо, що існує думка про деякому негативний вплив кислотних праймерів на натуральний ніготь.

ВАРТО ВІДЗНАЧИТИ

Для тих модниць, чиї нігті схильні до підвищеної жирності, як не можна краще підходить саме викл-праймер.

Вартість праймера відомої марки Mashura становить від 250 до 350 рублів, ruNail УФ-праймер коштує від 220 до 290 рублів, Entity One Nu Bond — 325-350 рублів.

Праймер для шелаку: варіанти заміни та порівняння аналогів

Деколи, бажаючи заощадити, модниці намагаються не купувати дорогий праймер, і вибирають заміну у вигляді аналогічного впливу на нігті речовини. Однак не варто ризикувати і ставити свої нігті додаткового ризику.

Багато майстрів наполягають на тому, що професійний праймер для шелаку може бути замінено на звичайний спирт.

Ця думка вірна, але ідеальним варіантом буде застосування саме етилового спирту, а от від горілки треба категорично відмовитися. Не варто ризикувати і ставити свої нігті додаткового ризику, адже горілка містить низький відсоток спирту, висушує нігтьову пластину, що в деяких випадках може бути згубним.

Також праймер може бути замінений простий рідиною для зняття лаку, але робити це варто виключно в безвихідних ситуаціях, а от часте використання такої речовини зовсім некорисно для нігтів. Адже в такому засобі міститься ацетон, руйнує ніготь, до того ж часто в ньому є і невелика доза масел, що зводить здатність засіб обезжиривать нігтьову пластину практично до нуля. Мильна вода також може стати заміною праймер для шелаку.

Просто гарненько прополощіть у такому розчині руки і протріть їх полотенчиком. Багато хто вважають, що не менш ефективно застосувати лимонну кислоту або плід цього фрукта, аргументуючи свій вибір тим, що фрукт містить вітаміни. Але такий варіант демонструє мінімальну ефективність, так як на нігтьовій пластині можуть залишатися його сліди, а це зведе якість покриття до мінімального рівня.

Потрібен праймер для гель-лаку і чому майстри відмовляються від його застосування

Потрібен чи ґрунтовка для гель-лаку?

Багато досвідчені майстри нададуть вам відповідь на це питання однозначно: так. Користь від використання на натуральному нігті такого засобу очевидна і дуже висока, тому не варто нехтувати своїм здоров’ям, витрачати нерви через невдало виконаного або недовговічного манікюру шелаком. Просто подбайте про те, щоб праймер був присутній в асортименті коштів вашого майстра.

Функції праймера для гель-лаку дуже широкі:

 • сприяє поліпшенню зчеплення декоративного покриття з нігтьової пластиною;
 • виконує знежирення і дегідратацію нігтя;
 • відповідає за ліквідацію хвороботворних мікроорганізмів;
 • не допускає виникнення ” білих плям і смуг на нігті.

Іншими словами, якщо розглядати питання, чи потрібен праймер для шелаку, то можна сказати, що праймер — невід’ємна частина манікюру гель-лаком, нехтувати якою не варто. Іноді майстер намагається заощадити на витратних матеріалах, нехтуючи придбанням праймера.

Що буде якщо не застосовувати? У більшості випадків це призводить до плачевних наслідків: манікюр з гель-лаком швидко розшаровується і тріскається, адже нігті без попередньої підготовки до нанесення шелаку відривають штучне покриття.