Депресія: як з нею впоратися ? Шляхи ефективного подолання

Депресія давним-давно стала невід’ємною характерною рисою життєдіяльності дуже багатьох і багатьох представників земної цивілізації. Невдоволення навколишньою дійсністю, крах сподівань і надій є первинними ланками цього ланцюга кайданів, гнітючих сучасної людини.

«Спробуй врятуватися від дощу, якщо він всередині», — заспівав у свій час один чудовий виконавець. Депресія – це суто індивідуальний психологічний процес, і причини його зародження, динаміки та подолання слід шукати всередині себе, а не в навколишній дійсності.

Причина виникнення депресивного стану

Отже, психологічний дискомфорт, який в подальшому стає депресією, зневірою і можливо відчаєм, на порожньому місці не з’являється. Фактично провокативним чинником цього процесу є сьогоднішнє незадоволення вчорашніх очікувань. Не кожен здатний знайти в собі сили гідно прийняти поразку.

Як справитися з депресією?

Які ж існують способи боротьби з настільки поганим станом?

По-перше, потрібно максимально об’єктивно поставитися до навколишньої дійсності і не завищувати планку очікувань до немислимих висот. У зв’язку з чим не зайвим буде вивчити досвід проб і помилок інших шукачів щастя на тлінній землі. Аналіз таких причинно-наслідкових зв’язків допоможе скинути самі рожеві окуляри.

По-друге, при наявності яких-небудь невдач у першу чергу потрібно концентруватися на плюси даної ситуації.

Вони є в будь-якому випадку: зокрема підвищується больовий поріг у процесі терпіння фіаско, виявляються його причини і, відповідно, вектори подальшої посиленої роботи. Людина глибше пізнає себе.

Крім того, необхідно завжди мати на увазі, що все могло б у кінцевому підсумку закінчиться набагато гірше, ніж є насправді. І, зрештою, негативний досвід – це все-таки досвід. А досвід, як відомо, річ безцінна.

По-третє, слід переключити увагу на якусь діяльність. І чим більш бурхливою вона буде – тим краще. Неробство не тільки роз’їдає немов іржа, але і успішно сприяє розлогих діалогів з чорними думками.

Особливо доречна буде допомога нужденним, бо відповідна подяку, або ж просто усвідомлення того, що на одну добру справу в світі стало більше, неодмінно будуть піднімати настрій.

І взагалі: практику добрих справ потрібно брати за основу свого існування, незважаючи на наявність скупого «спасибі».

По-четверте, необхідно нормалізувати режим праці і відпочинку, якісний і кількісний склад харчування. У щоденному раціоні має неодмінно бути присутнім необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин.

І не варто забувати про прогулянки на свіжому повітрі, особливо біля джерел води (оскільки дана субстанція вкрай позитивно впливати на емоційний стан).

Позитивний емоційний фон здатний допомогти знайти сили для зміни суворої реальності з усіма її зруйнованими надіями. Або ж подивитися на ситуацію зовсім іншими очима і усвідомити нікчемність її негативу.