Чим корисний гранатовий сік / Здоровий спосіб життя

Чим корисний гранатовий сік

Чим корисний гранатовий сік було відомо ще в часи розквіту Вавилона, де плоди рослини граната використовувалися виключно в лікувальних цілях.

Також збереглися записи, в яких згадував Гіппократ, що гранат є кращим засобом для лікування розладу кишечника. Трохи пізніше, Авіценна визначив, що вживання гранатового соку допомагає при сильному жарі, кровотечах, дизентерії та захворювань горла.

Чому гранатовий сік корисний

Користь гранатового соку проявляється в його складі. Порівняно з іншими фруктовими або ягідними соками, в ньому присутня майже вдвічі більше органічних кислот. Найбільше в гранатовому соку міститься лимонної кислоти, саме через неї він має яскраво-виражений смак з невеликою кислинкою. Крім того, гранатовий сік наповнений амінокислотами, цукром і вітамінами. Особлива цінність гранатового соку проявляється в поєднанні вітамінів В, Е і РР.

З мікроелементів можна виділити необхідні людському організму – магній, калій, фосфор і залізо.

Як проявляється користь гранатового соку

Гранат – це єдиний фрукт, сік якого зберігає всі корисні властивості. Саме тому цей напій так легко засвоюється.

В першу чергу цей сік необхідно приймати людям з пониженим вмістом гемоглобіну в крові, оскільки мікроелементи граната активують процеси інтенсивної вироблення цієї речовини, що допомагає в лікуванні анемії.

Крім того, знаючи, чим корисний гранатовий сік, люди, які страждають розладом сечостатевої системи, зможуть позбутися своєї недуги. Цей сік має сильну сечогінну дію, однак у нього є суттєва перевага перед фармацевтичними аналогами. Справа в тому, що будь-які медичні препарати, які впливають як сечогінні засоби, разом із зайвою водою вимивають з організму калій, що може спровокувати різні захворювання серцевого м’яза. Оскільки в гранатовому соку присутній калій, його недолік тут же компенсується. Тому його рекомендується приймати як позбавлення від набряків.

Не так давно вчені встановили, що поліфеноли, що містяться в гранаті, володіють антиоксидантною активністю, тому, регулярне його вживання пригнічує розвиток ракових пухлин.

І, звичайно ж, гранатовий сік – найкращий помічник при розладах травної системи. Його таніни та пектинові сполуки здатні позбавити людину від ознак діареї і запалення слизової оболонки шлунка. Крім того, цей сік покращує апетит.

Як застосувати користь гранатового соку в лікуванні

Оскільки сік граната зміцнює імунітет, його рекомендується приймати при будь-яких проявах респіраторних захворювань. А якщо під час ангіни або ГРВІ людина буде полоскати голо розведеним соком граната, інфекція пройде значно швидше.

Найкраще зміцнює імунітет свіжовичавлений сік стиглого граната, м’якоть якого має бардовий колір. Цей напій необхідно приймати у відновний період після тривалих захворювань і операцій. Якщо лікар не виявив ніяких протипоказань, то сік потрібно пити три рази на день, додаючи в нього одну ложку меду.

Під час лікування анемії рекомендується вживати свіжовичавлений гранатовий сік курсами по 3-4 місяці. При цьому захворюванні його необхідно пити три рази на день. Після першого курсу слід зробити перерву в лікуванні і почати вживати легкі проносні препарати, оскільки гранатовий сік володіє невеликим закріплюючим ефектом.

Протипоказання до вживання гранатового соку

Вивчаючи, чим корисний гранатовий сік, попередньо необхідно ознайомитися з протипоказаннями. Наприклад, цей напій протипоказаний при наявності таких захворювань, як гастрит, виразка і панкреатит.

Крім того, необхідно враховувати, що концентрований гранатовий сік може викликати подразнення слизової шлунка. Його рекомендується розбавляти невеликою кількістю бурякового, морквяного або яблучного соку. Також свіжовичавлений гранатовий сік можна розбавити очищеною водою.

Якщо велика кількість концентрованого гранатового соку приймає людина зі здоровим травленням, він може викликати запори.