Важливо

Чому японці не старіють і не товстіють

Чому японці не старіють і не товстіють

Чому японці не старіють і не товстіють? Гості цієї прекрасної країни не зустрінуть на її вулицях ситих місцевих жителів. Загальновідомо, що середня тривалість життя в Японії становить близько 85 років. До самої старості її жителі зберігають енергійність, молодість та красу. Дивно, але японці завжди виглядають молодше свого віку. Секрет їхньої молодості і стрункості криється в правильному харчуванні та активному способі життя.

Що допомагає японцям не старіти і не товстіти

Японці дотримуються наступних правил:

  1. Корисні продукти завжди повинні бути на столі. Японська кухня майже повністю складається з риби, сої та рису. Встановлено, що риби жителі Країни висхідного сонця вживають в два рази більше, ніж в Америці, а соєвих продуктів – в десять разів більше, ніж у багатьох інших країнах. Крім того, японці не уявляють свого життя без водоростей, рису та овочів.
    Незважаючи на невелику кількість продуктів, які щодня споживають японці, різноманітності їх раціону може позаздрити будь-який європеєць. Згідно з результатами дослідження, проведеного серед двохсот японок похилого віку, щотижня вони вживають не менше половини сотні різних продуктів. Європейські жителі таким результатом похвалитися не можуть, так як на їх щотижневий раціон припадає всього тридцять різних продуктів.
  2. Куштування їжі повинно приносити естетичну насолоду. Японці цінують їжу не тільки смакові якості, але і за її зовнішній вигляд. Саме тому всі страви подаються до столу в маленьких тарілочках і чашах. Жителі Країни вранішнього сонця вважають, що їжа повинна виглядати естетично і вживати його не варто, поки не наситишся її зовнішнім виглядом на вісімдесят відсотків. Крім того, в Японії не прийнято поспішати за сніданком, обідом або вечерею. Їсти потрібно повільно, так, щоб відчути і оцінити смак їжі.
  3. Процес приготування їжі повинен бути правильним. Жителі Країни висхідного сонця уникають смаження продуктів. Найбільш часто використовується приготування страв на пару, варіння, або швидке обсмажування продуктів на несильному вогні. Така техніка приготування їжі дозволяє зберегти в наїдках корисні для здоров’я речовини. Для легкого обсмажування їжі японці використовують ріпакову олію або дасі. Таким чином, на столах місцевих жителів відсутні страви, приготовані на важких рослинних жирах. Крім того, японці практично не додають приправи в їжу. Філософія місцевої кухні полягає в тому, щоб підкреслити природний аромат і смак страв.
  4. Рис – гідна заміна хліба. Жителі Країни висхідного сонця практично не вживають у їжу хліб, не кажучи вже про чіпсах. Однак ні один прийом їжі у японців не обходиться без рису. Цей цінний продукт вони куштують кілька разів в день.
  5. Сніданок – основа всього дня. Чому японці не старіють і не товстіють? Сніданок покликаний давати заряд бадьорості на цілий день. Цього правила дотримуються мудрі японці. Велика їх частина щоранку вживає рис, суп місо, водорості і шматочок лосося. На відміну від них, жителі інших країн воліють їсти млинці або омлет вранці, а іноді – булочки або бутерброди з ковбасою. Невід’ємна частина японської сніданку – ароматний і корисний зелений чай.
  6. Солодощів в раціоні повинно бути не дуже багато. Було б дивно, якби жителі Країни висхідного сонця зовсім не їли солодощі. І таким продуктам знаходиться місце на японських столах, однак у малих кількостях, адже місцеві порції рази в три менше європейських.
  7. Зелений чай – це не тільки корисний, але і смачний напій. Жителі Країни висхідного сонця не уявляють своє життя без зеленого чаю. Однак цей цінний напій ніколи не супроводжується цукром або вершками (тільки якщо він не є частиною десерту). Звичайно, місцеві жителі п’ють і чорний чай, і кава, однак зелений напій завжди є на кожному столі, адже саме він освіжає порожнину рота і приносить неоціненну користь здоров’ю.
  8. Рух – життя! Японці активно рухаються протягом дня. На місцевих вулицях можна зустріти жінок, які відправилися в магазин, а також підприємців, квапливих по справах. І ті, і інші, пересуваються, як правило, на велосипедах.

Чи можна не старіти і не товстіти, як японець

Філософія мудрих жителів Країни висхідного сонця не залишилася непоміченою. На столах європейських жителів сьогодні з’являються ті ж продукти, що використовуються в Японії. Велика частина побутової техніки, необхідної для приготування смачної і здорової їжі, продається в європейських країнах.

У спеціальних відділах можна придбати всі необхідні продукти для приготування супу місо, суші та інших страв. Однак при покупці інгредієнтів необхідно пам’ятати про те, що в соєвому соусі і сушеної риби дуже багато солі. Тому слід вибирати слабосоленые продукти для приготування японських страв.

Вся проблема полягає в мисленні європейських жителів. Чи Легко буде кому-небудь з них відмовитися від звичних великих порцій і щоденного вживання хліба? Швидше за все, проблематично. Тому для того, щоб не старіти і не товстіти, необхідно не тільки змінити раціон харчування, але і своє мислення.

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *