Бифосин спрей – опис препарату, принцип його дії та застереження при використанні

Бифосин — це сучасний протигрибковий лікарський препарат, основною діючою речовиною якого є бифоназол, який відноситься до групи імідазолів. Це з’єднання має фунгіцидну та фунгистатическим дією відносно великої кількості представників патогенної мікрофлори.

Бифосин спрей випускається в Росії, виробником лікарського препарату є АТ «Синтез», і його можна знайти в будь-якій аптеці Москви за порівняно невисокою ціною.

Бифосин спрей представляє з себе флакон об’ємом 20 мл з приєднаним розпилювачем, на відміну від крапель або розчинів він дуже зручний у застосуванні. Для досягнення потрібного ефекту необхідно просто розпорошити його на уражені ділянки шкіри, разом з цим препарат потрапляє і на здорові тканини. Це перешкоджає подальшому поширенню інфекції.

Крім спрею, це лікарський засіб також випускається у формі крему, розчину порошку для зовнішнього застосування. Мазь або краплі втираються тонким шаром на забруднену поверхню, її консистенція забезпечує рівномірний розподіл ліків і його проникнення в усі складки і тріщини шкіри.

Присипка крім бифоназола містить оксид цинку, тальк і кукурудзяний крохмаль. Її переважніше застосовувати з метою профілактики появи і рецидивів дерматимикозов при підвищеній пітливості шкіри на стопах і ділянках між пальцями.

Фармакологічна дія спрею Бифосин, засноване на пригніченні основного компонента клітинної мембрани гриба эргостерона. Це призводить до порушення цілісності мікроорганізму і його загибель, разом з тим руйнування не стосується здорових тканин шкіри або нігтьової пластини.

Показаннями до застосування Бифосина від грибка є такі захворювання:

 • Мікози різної локалізації, зокрема ураження стоп, кистей і нігтьової пластини, пахова епідермофітія, руброфітія та інші хвороби, викликані чутливою до препарату мікрофлорою.
 • Мікроспорія волосистої частини голови.
 • Кандидози шкіри, нігтьових валиків і слизових оболонок геніталій.
 • Еритразма.
 • Висівкоподібний лишай.
 • Попрілості шкіри, підвищена пітливість.

Зазвичай лікування триває кілька місяців, варто звернути увагу, що зникнення клінічних проявів не є ознакою повного одужання, препарат необхідно продовжувати використовувати до закінчення рекомендованого лікарем курсу лікування.

Під час застосування спрею Бифосин можуть виникнути такі побічні ефекти:

 • Свербіж.
 • Печіння.
 • Почервоніння.
 • Сухість і лущення шкіри.

При появі подібних симптомів рекомендується здатися докторові, за відгуками лікарів, усі ці ознаки носять оборотний характер і не є показаннями до припинення лікування. При ускладненнях, можливо, буде потрібно замінити Бифосин спрей на ліки з аналогічною дією.

Протипоказаннями до призначення Бифосина від грибка є:

 • Ризик розвитку алергічної реакції на будь-який з компонентів препарату.
 • Вік до 1 року.
 • Відкриті ранові поверхні, опіки, нагноєння в області нанесення ліки.

ВАЖЛИВО

Досвід застосування препарату під час вагітності, лактації та у дитячому віці відсутній. Тому не рекомендується застосовувати препарат у першому триместрі, а в інших випадках лікування повинно проводитися під контролем лікаря.

Бифосин від грибка: інструкція із застосування, відгуки докторів і переваги препарату

В інструкції спрею Бифосин представлено докладний опис спектру його дії на патогенну мікрофлору.

Так, препарат активний відносно:

 • Дерматофітів.
 • Дріжджоподібних і дріжджових грибків, у тому числі і збудників кандидозів шкіри і слизових.
 • Вторинної бактеріальної інфекції, викликаної грампозитивними і грамнегативними коками, зокрема Corynebacterium minutissimum.
 • Цвілевих грибків і представників роду Malassezia.

Короткий список протипоказань та низький ризик розвитку побічних ефектів обумовлені тим, що при місцевому застосуванні рівень всмоктування активного компонента Бифосина від грибка становить десяті частки відсотка. При клінічному дослідженні крові бифоназол не виявляється.

В шкірі і тканинах нігтьової пластини активність протигрибкового засобу зберігається протягом 36 годин, тому для лікування згідно з показаннями до застосування досить наносити засіб 1 раз на добу.

Використовувати мазь або розчин Бифосин від грибка необхідно таким чином:

 1. Вимити і насухо витерти шкіру, складки і міжпальцевий простір на стопі.
 2. Ретельно нанести тонким шаром на уражені ділянки. Для запобігання поширення грибкової інфекції необхідно намазувати препарат і на невеликі ділянки здорової шкіри навколо. Досить 1 — 1,5 см крему або 3 — 5 крапель розчину.
 3. Не надягати білизну до повного висихання ліки або накласти стерильну пов’язку.

Для лікування оніхомікозу застосовують краплі Бифосина від грибка:

 • Зняти косметичний лак з нігтів за допомогою спеціального засобу.
 • Перед початком лікування, а також кожні сім днів, необхідно за допомогою одноразової пилочки очистити ороговілі ділянки з нігтьової пластини в осередку зараження.
 • Після видалення уражених м’яких тканин нанести тонким шаром препарат і дати йому висохнути.

Бифосин спрей інструкція по застосуванню рекомендує розпорошувати на заздалегідь очищену суху шкіру з відстані 10 — 15 див.

ВАЖЛИВО

Для ефективного лікування мікозних захворювань волосистої частини голови ідеальним рішенням буде використання розчину або спрею.

Процентное вміст активного компонента в складі будь-якої форми випуску становить 1%. Однак цієї концентрації бифоназола достатньо для досягнення швидкого ефекту, знищення патогенних мікроорганізмів і усунення приносять дискомфорт симптомів.

Щоб препарат не викликав стійкості грибків і рецидив захворювання, необхідно суворо дотримуватися тривалість курсу лікування Бифосином від грибка.

В залежності від діагнозу вона становить:

 • Мікоз на ногах 3 — 4 тижні.
 • Мікроспорія — 1 місяць.
 • Грибкові захворювання гладкої шкіри — 2 — 3 тижні.
 • Кандидози — до місяця.
 • Еритразма і висівкоподібний лишай — 14 днів.

За відгуками лікарів препарат досить ефективний, не викликає проблем або ускладнень в процесі терапії. За якістю спрей і інші форми випуску Бифосина не поступаються закордонним більш дорогим аналогам, покупці також не відзначають ніяких труднощів у використанні.

Ще однією перевагою Бифосина від грибка є його низька ціна. Так, 30 г тюбик крему коштує в аптеках 60 — 70 рублів, спрей — 120 рублів, порошок — близько 40 рублів, розчин — в районі 100 рублів. Для порівняння, вартість його аналога Микоспор становить від 400 до 1300 рублів.

При правильному використанні Бифосин спрей, інструкція гарантує лікувальний ефект, красиву, доглянуту шкіру і нігті. Проте, якщо дія препарату не настав через 1 — 2 тижні після застосування, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем.