Борщ

Будучи молодою і незаміжньою дівчиною, я від душі сміялася над анекдотами про заміжніх тіток в бігуді і брудних халатах і щиро співчувала своїм знайомим чоловікам, які на таких дружин скаржилися. Мені було зовсім незрозуміло, як таке відбувається. От є красива доглянута дівчина/жінка, яка стежить за своєю зовнішністю і фігурою, читає книги, ходить у театри, на виставки, смачно готує, і голова в неї ніколи не болить. А після Загсу все відразу міняється, і вона, як Попелюшка після опівночі, вже сидить у своїй гарбузі в бігудях і халаті, заплывшая жиром. Що за чудеса?

Вийшовши заміж, і мене ця доля не минула. Ні, я не погладшала і в масці з огірків зі сметаною перед чоловіком не разгуливаю. Просто одного разу, прийшовши з роботи і, як зазвичай, цілуючи мене, чоловік сказав: «Від тебе пахне борщем». Це був зовсім не докір, але я засмутилася, згадавши, як раніше він захоплювався моїми «Dolce&Gabbana» або «Versace».
І тут мені відкрилась істина!

У заміжніх жінок з’являється купа обов’язків: прати, прасувати, стежити за чистотою в будинку, готувати і т. д. Цим ми і до заміжжя займалися, тільки тепер розмір справ подвоївся, і з’явилося слово «повинна». Раніше можна було свій вільний час присвятити цілком і повністю себе коханої, і не було трагедії в тому, якщо обід складався не з трьох страв або білизна гладилось не одразу після прання, а через день-два. А тепер дружина «повинна стежити не тільки за собою, але і за чоловіком, і за будинком, і за дитиною. Тільки от вільного часу-то не додалося! Як і раніше залишилися ті ж кілька годин на день, а справ потрібно тепер зробити в 3-5 разів більше! От і починаєш крутитися як білка в колесі і думати, над чим можна заощадити.

І, на превеликий жаль, більшість жінок починають економити на собі, думаючи, що раз вони повинні вести господарство, то чоловіки повинні любити їх в будь-якому вигляді. Тільки от на практиці так не виходить, бо секрет щасливих і гармонійних відносин, на мій погляд, криється в тому, що ніхто нікому нічого не повинен. Не буде чоловік любити вас неумытую і непричесанную, тільки тому, що ви йому котлет посмажили. Один-два рази він промовчить, а потім і висловить вам, а може бути і ще гірше: піде до тієї, яка встигає крім вечері, ще й себе для чоловіка приготувати. Не факт, що після того, як вони почнуть жити разом, вона не почне, як всі ходити в халаті і бігудях, але нам від цього не легше!

А тому, щоб не доходити до крайнощів, не забувайте слова мудрої Евеліни Хромченко: «Доглянута жінка завжди домагається того, чого не може досягти жінка в халаті». А ще, не пам’ятаю, хто сказав, що жінці в панчохах ніколи не скажуть, що пельмені пересолены. Повірте, ваш чоловік не сильно засмутиться, якщо ви не встигли йому посмажити котлет, але зате встигли привести себе в порядок і зустріти його у всій своїй красі.