18 років весілля (Бірюзове весілля) / День весілля

18 років весілля (Бірюзове весілля

Непомітно прошелестели року, підійшов день, коли знову за багатим столом зібралися гості, і тамада урочисто вигукує: «18 років весілля (Бірюзове весілля), привітаємо молодих!» Невже стільки років промайнуло? Здавалося б зовсім недавно, майже в тому ж складі, захмелілі запрошені кричали «Гірко!», вважаючи поцілунки молодят.

Вісімнадцять років – це багато чи міг єдиний? Що встигла за пройдений етап сім’я, які плани на майбутнє? Бірюза, любов і мудрість – саме так можна охарактеризувати цей шлюб.

Чому 18 років весілля – це бірюзове весілля

Невідомо, хто і коли придумав це визначення для повноліття сім’ї, тому авторство вважається народним. Подібні назви завжди вірні і потрапляють точно в ціль. Бірюза – незвичайний камінь, що символізує щастя. Їй частіше, ніж іншим самоцвітів і мінералів, приписують цілющі й таємничі властивості. Існують вірування, що споглядання бірюзи покращує зір і заряджає енергією. Для довголіття і добробуту потрібно носити цей камінчик в кишені. Бірюза в кулоні зміцнить серце, в сережках – страх прожене геть, в колечку – нестачі в грошах не буде. За спостереженнями наших пращурів, наявність в будинку талісмана з бірюзи гарантує мир в сім’ї і щастя в шлюбі.

Тому не дивно, що 18 років весілля (Бірюзове весілля) носить саме цю назву. Але не варто сліпо сподіватися на заповітний камінчик. Будь-яке починання, якщо в неї не вкладати душу і здоровий фанатизм, приречене на провал. І сподіватися тільки на амулет з бірюзи, як мінімум не розумно. А ось якщо камінь обрамити любов’ю один до одного, турботою про дітей і взаєморозумінням, то щастя в шлюбі і без магії можливо.

18 років весілля: бірюзова річниця або втрачений час?

Трохи менше двадцяти років тому зустрілися дві людини. Побачення, поцілунки, мрії і сподівання. Не має значення, хто перший заговорив про весілля, головне – це здійснилося.

Наївно вважати, що після штампу в паспорті та набуття нового соціального статусу, сімейний човен самостійно попливе, обходячи рифи побуту і айсберги нерозуміння. Потрібні певні зусилля, щоб плавучий засіб під назвою «Шлюб» не сіло на мілину буденності і не кануло в штормі скандалів. Сім’я – це, свого роду, вкладення. Чим розумнішою і мудрішими вкладники, тим більші дивіденди вони отримають.

Вісімнадцять років спільного життя – підходящий момент порахувати прибуток, усвідомити втрати і спрогнозувати майбутнє.

У перші роки відбувається притирання двох особистостей з різними звичками, темпераментами, укладом життя. Якщо гнути свою лінію, не беручи в розрахунок думка другої половини, то до 18 років весілля (Бірюзове весілля) можна просто не дотягнути. До цього часу більшість непорозумінь і криз повинно залишитися позаду. Спільний побут вже не сприймається як тягар, що дружина здатна готувати вишукані обіди з десяти страв, а чоловік вміло забивати цвяхи в стіну. Досконало розвивається здатність відчувати партнера і телепатично розуміти його думки. Тільки святі не здійснюють гріхів і необдуманих вчинків. Тому вміння прощати – вірний спосіб зберегти відносини.

Безперечно, народження і виховання потомства – одне з головних відмінностей повноцінної сім’ї. До вісімнадцяти років шлюбу старший нащадок може стоять на порозі повноліття. Хоч непередбачуваний підлітковий період пройдено, це не означає, що труднощі виховного процесу закінчилися. Адже нерідко в сім’ї з таким стажем є кілька дітей, молодший з яких може бути дошкільням. Стало бути, «вимикати» Макаренко ще зарано. Наскільки благодатним виявиться педагогічний урожай, залежить від узгоджених дій обох подружжя.

В ідеалі, у пари, відзначає 18 років весілля, повинно бути своє житло, стійке матеріальне становище і певні досягнення у професійній сфері. Умови ці необов’язкові, але відсутність стабільності і хронічна невпевненість у дні прийдешньому можуть стати загрозою подальшого щасливого буття.

Вік подружжя на даному відрізку – це підсумок прожитого, переоцінка цілей і пріоритетів. Належна взаємопідтримка і уникнення рутини в інтимних відносинах здатні захистити сімейне гніздечко від негативних наслідків кризи середнього віку.

Ех, гуляй бірюзове весілля! Що подарувати на 18 років весілля

В цей день вдячний чоловік просто зобов’язаний піднести своїй дорогій половині прикраси з бірюзою. Чомусь не прийнято, щоб жінка у відповідь робила подібний презент. Геть стереотипи і забобони! Чому б не здивувати благовірного суворим чоловічим перстеньком з невеликим камінчиком? У будь-якому випадку, подарунки одне одному на повноліття шлюбу повинні мати місце.

Якщо виходити з назви, дати, то виходить, що всі запрошені повинні нести коробочки з ювелірними виробами. І що ж бідним подружжю робити з усім цим багатством: як гірляндою обвішуватися синіми, зеленими і блакитними камінцями? Все простіше і практичніше. Далекоглядний чоловік може заздалегідь домовитися з парочкою гостей, нестесненных в коштах. Ті купують для його дружини прикраси з тієї ж серії, що і він купив. Припустимо – від чоловіка шикарний комплект з кільця і сережок, а від друзів – намисто і браслет. Тоді пані відпаде необхідність ламати голову: як, що і з чим поєднувати. Решта гості можуть дарувати предмети інтер’єру, посуд, твори мистецтва. А підкреслити, що святкується саме 18 років весілля (Бірюзове весілля), потрібно букет ірисів, маргариток, васильків, фіалок, одним словом, будь-яких кольорів, що поєднуються кольору з бірюзою.

Господині необхідно подбати, щоб скатертина, серветки та інші елементи святкового столу мали зеленуватий або блакитний відтінок. Привітання та побажання молодим – щирі, глибокі і різноманітні, як кольору бірюзи.

Бірюзовим світлом осяялося
Повноліття сім’ї,
І чарівною луною відбилося
В щедрих побажаннях рідні.
Років разом прожито чимало,
Більше разом належить пройти.
І перемог, і гіркоту вистачало
На сімейному непростому шляху.
Нехай же буде завтра променистим,
Щастям і щастя повен дім,
Щоб любов не гостею вдячною,
А господинею панувала в ньому!

За великим рахунком, не має значення, чи планується широке застілля для великої кількості народу, скромний вечір в колі родичів або романтичну втечу молодят для затишного усамітнення. Головне, що мета цього свята – не старанне обжерливість і збір дорогих подарунків, а можливість сказати ніжне «спасибі» коханій половинці, освіжити в пам’яті незабутні моменти спільного життя і подивитися з упевненістю в щасливе майбутнє, яке, безсумнівно, таким і буде.